Osman Öztunç Hayatı Ve Resimleri

Osman Öztunç

Aslen Erzurumlu Olan Ozan Şah ZeMahşer'in Adı Osman Soyadı Öztunç olup Tokat'ın Çamlıbel Nahiyesi Yunus Emre Mahallesinde ,Yağmurlu bir 23 Nisan Bayramı'nın sabah namazı vakitlerinde 1968 Senesinde Dünyaya Geldiği Bilinmektedir.Ebesinin Adı Minadiye Nine,Babasının Süleyman,Annesininki Leyladır.

Babası ,Namı Değer Demirci Süleyman Yirmi Yaşında Vefat Eden en büyük Ağabeyinin Adını Vermek ister yedi Nüfuslu Ailenin en Sonuncu Ferdine ve Ebesi olan Minadiye Ninenin Eşi ve Nahiyenin en Yaşlı Kamili Tevvik Dede Ezanla Birlikte Muhammed Osman der Kulağına.

Osman ; Enbiyanın ,Evliyanın ,Dede Korkutların,Şeyh Ahmet Yesevilerin , Şeyhlerin, Mürşit’lerin,Pirlerin Hikayeleriyle büyütülür.bu sebepten Şiirlerinde ,Mevlana,Yunus,Pir sultan,etkilenmeleri çok belirgin olarak fark edilir.O ,bir Mana Ozanı' dır deyimi yerindedir.

Ancak O ,aynı Zamanda Bir Başkaldırı Ozanıdır da,Haksızlara Bile Hakkani Duruşuyla Dikkatleri Çekerken,Dönemin Başbakanı Tarafından Dava Açılan Hapis Cezasına Çarptırılan ALP-EREN Ozandır.

Albümleri:

Haykıran Türküler 1
Haykıran Türküler 2
Eyvah Ağlıyor Babam
Mehmet’im
Durmuşun Türküsü
Adamım
Sessiz Çığlık
Susmam Ben
Birader/Üzerine Alanın
Kendime Bağırdım
Geri Dönmedi/Hapishane
Canciğer

Resimleri:

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !